Dzień Pola MZURI

Dzień Pola MZURI

Dnia 28 maja 2019 r. odbyła się już trzecia edycja „Dni Pola Mzuri” zorganizowana na terenie firmy Agro-Land Marek Różniak w miejscowości Śmielin k. Nakło nad Notecią. Pomimo deszczowej pogody, frekwencja dopisała. Do Śmielina zjechali się goście z Niemiec, Francji, Czech, Słowacji, Ukrainy, Białorusi i oczywiście z Polski.

Wydarzenie obejmowało część teoretyczną, podczas której odbyły się prezentacje użytkowników agregatów z różnych krajów Europy, którzy przedstawili efekty uprawy Mzuri Pro-Til.

Wśród gości zza granicy pojawił się również Martin Lole – farmer, inżynier i konstruktor, który zapoczątkował system Mzuri Pro-Til. Przedstawił obserwacje i rezultaty, jakie osiągnął podczas wieloletnich doświadczeń z technologią Mzuri Pro-Til na swojej farmie doświadczalnej Springfield Farmw Worcestershire (Wielka Brytania).

W dalszej część spotkania prof. dr hab. inż. Dariusz Jaskulski kierownik Katedry Podstaw Produkcji Roślinnej i Doświadczalnej na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy, wygłosił wykład na temat „Technologia strip-till a woda w glebie”.

Po zakończonych prezentacjach, odbyła się część praktyczna. Uczestnicy udali się lustrację okolicznych poletek doświadczalnych z zasiewem w technologii Mzuri Pro-Til. Goście mogli przekonać się jak sie Mzuri Pro-Til sprawdza się w uprawie kukurydzy, pszenicy, rzepaku, soi i słonecznika.

Część praktyczną zakończył praktyczny pokaz pracy agregatów w polu. Rolnicy mieli możliwość zobaczenia pracy w polu agregatów Mzuri Pro-Til SELECT  6T, Mzuri Pro-Til XZACT z sekcja do precyzyjnego siewu kukurydzy, Mzuri Pro-Til 4T oraz agregatu pielęgnacyjnego MZURI REZULT.

Spotkanie w Śmieline okazało się znakomitą okazją do zapoznania z technologią uprawy pasowej w teorii i praktyce, a liczne prezentacje zaproszonych gości potwierdziły fakt, że MZURI to oszczędność czasu, pracy oraz pieniędzy. Kolejna edycja odbędzie się w maju przyszłego roku.

 

Fotorelacja z tego dnia poniżej, więcej zdjęć na stronie https://drive.google.com/open?id=1ariUrkS-tmPscanTUfHJBdpya_WhjhYB